جهت پیگیری گوشی های تعمیراتی با شماره مقابل تماس حاصل فرمائید 02166487400

رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی

مشکل هنگ و ریستارت شیائومی

آیا از نحوه‌ی رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی اطلاعی دارید؟

آیا می‌دانید چه دلایلی باعث می‌شوند که این مشکلات به وجود آیند؟

در این مقاله دو پرسش بالا را مطرح کرده و به طور کامل و جامع به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

همان‌طور که می‌دانید امروزه گوشی‌های شیائومی در سراسر دنیا از جلمه کشور ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است، از مزایای خوب این گوشی می‌توان به رم MIUI اشاره کرد، زیرا این رم دارای خصوصیت‌های برجسته‌ای است. اما باید بدانید که ممکن است برای هر گوشی اندرویدی مشکل هنگی و ریستارت به وجود آید، در جهت آشنایی شما عزیزان در زمان برخورد با این مشکل، راه حل‌هایی را در جهت رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه، این مشکل را حل کنیم.

چه راه هایی در جهت رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی وجود دارد

همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم، در اکثر گوشی‌های اندروید مشکلاتی نظیر هنگ کردن رخ می‌دهد. از مهم‌ترین علت این مشکل می‌توان به این موضوع اشاره کرد که حجم اطلاعاتی که در حافظه ذخیره شده است با حافظه‌ی داخلی هم‌خوانی ندارد. همچنین ممکن است حافظه‌ی رم گوشیتان برای تعداد برنامه‌های در حال اجرا و یا تعداد برنامه‌هایی که بر روی گوشیتان نصب شده است، کافی نباشد.

در ابتدا می‌توانید حافظه خود را تا حد لازم پاک کنید و یا تنها برنامه‌هایی را نگه دارید که برایتان کارآمد باشد و برنامه‌های غیر استفاده را پاک کنید. اگر پس از انجام دادن این اقدامات موفق به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی نشدید، می‌توانید راه‌های دیگری را انتخاب کنید. برخی از این راه‌ها عبارت‌اند از:

 • از طریق تنظیمات developer option مشکل خود را حل کنید.
 • گوشی خود را ریستارت کنید.
 • امنیت گوشی خود را تنظیم کنید.
 • حافظه ی پنهانی گوشی خود را پاک کنید.
 • و در آخرین مرحله مجبورید که گوشی خود را ریست کنید.

اگر در زمان استفاده از گوشی شیائومی، به طور یکدفعه‌ای گوشی شما هنگ کرده و یا ریستارت شد، می‌توانید از راه حل‌های بالا برای رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی استفاده کنید. در ادامه 5 راه بالا را به طور جداگانه توضیح خواهیم داد.

 مشکل هنگ و ریستارت شیائومی

مراجعه به تنظیمات developer option

اگر گوشی شما دچار هنگی شد، می توانید با طی کردن راه‌های پایین، این مشکل را برطرف سازید:

 • برای وارد شدن به این تنظیمات ابتدا لازم است که در منوی گوشی خود، بر روی تنظیمات گوشی کلیک کنید.
 • پس از آن پنجره‌ای جدید باز خواهد شد که در این پنجره باید گزینه‌ی about phone را انتخاب کنید.
 • زمانی که گزینه‌ی ورژن miui را مشاهده کردید، هفت بار پشت سر هم بر روی این گزینه، کلیک کنید.
 • پس از آن که سه مرحله‌ی بالا را انجام دهید، بر روی صفحه‌ی گوشی یک پیام جدید نشان داده می‌شود، این پیام حاوی این است که شما developer شده‌اید، اما بدانید که این پیام تنها در چند لحظه بر روی صفحه نشان داده می‌شود.
 • چند لحظه‌ی بعد پنجره‌ای جدید برای شما باز خواهد شد که می‌توانید در آن از developer options، تنظیمات اصلی را آغاز کنید.
 • اکنون به سراغ تنظیمات گوشی بروید و در قسمت منوی تنظیمات بر روی additional settings کلیک کنید.
 • در این لحظه منو‌ی developer options برای شما نشان داده می شود.

تا این مرحله شما توانسته‌اید تنظیمات developer را که بسیار زیاد و تخصصی هستند را پیدا کنید، در بخش بعدی ادامه‌ی مراحل رفع مشکل هنگ و گوشی شیائومی را با استفاده از تنظیمات developer options، را خدمتتان شرح می دهیم.

سه گام در تنظیمات developer option جهت رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی

 • گام اول: در منوی تنظیماتی که پیش رو دارید، بر روی گزینه‌ی Transition animation scale، کلیک کنید و در قسمت on و off، گزینه‌ی off را انتخاب کنید. با انجام این عمل، انیمیشن‌های پیش فرض دیگر اجرا نخواهند شد و بر روی پردازنده‌ی گوشی فشار کمتری وارد می‌شود.
 • گام دوم: همچنین برای آن که فشار بر روی پردازنده‌ی گوشی کمتر شود، گزینه‌ی animatio duration را در حالت off قرار دهید. با انجام این کار انیمیشن‌های رابط کاربر، حافظه‌ی رم گوشی را اشغال نخواهند کرد و به احتمال خیلی زیاد در رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی خود موفق خواهید بود. نکته قابل توجه دیگر این است که در همین منو گزینه‌ی developer options را مشاهده خواهید کرد، که در منو به راحتی تنظیمات آن قابل دسترس نیست اما با دسترسی به آن، قادر به انجام تنظیمات زیادی خواهید بود.
 • گام سوم: شما در این منوی گسترده، گزینه‌ی window animation scale را نیز در دسترس دارید. اگر در این گزینه بر روی قسمت off کلیک کنید، در واقع اجازه داده‌اید که برای سرعت بخشیدن به گوشی شیائومی خود، رم بیش‌تری را در اختیار داشته باشید. بعد از انجام این کار خواهید دید که سرعت گوشی شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

به این نکته توجه داشته باشید که در زمان استفاده از منوی developer option، تمامی کار‌ها را با آگاهی و دقت تمام انجام دهید. همچنین بدانید که باید تا حد لازم برای کار با این منو تخصص و مهارت لازم را داشته باشید. همچنین اگر قادر نبودید که با این منو، رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی را انجام دهید، به متخصص این کار مراجعه کنید.

جمع بندی تنظیمات developer option و رفع مشکل هنگ و ریستارت گوشی شیائومی

در یک جمع بندی کلی باید بگوییم که اگر این سه گزینه را off کنید، مطمئنا به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی تا حد زیادی کمک کرده‌اید. همچنین سرعت گوشی شما تا حد زیادی خوب خواهد شد به طوری که برنامه‌ها با سرعت بالایی باز و بسته شده و همچنین می توانید صفحات منو را به راحتی جا به‌جا کنید.

در بخش بعدی به توضیح روش دوم، یعنی ری استارت کردن گوشی برای رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی، می‌پردازیم.

 مشکل هنگ و ریستارت

ری استارت کردن گوشی

یکی از بهترین راه‌هایی که به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی شما کمک می‌کند، ری استارت کردن گوشی می‌باشد. می‌توانید در زمانی که با این مشکلات در گوشی خود مواجه شدید، با استفاده از راه اندازی مجدد گوشی، مشکلتان را در اسرع وقت برطرف کنید. البته مراقب باشید که در زمان ابتدایی این کار را انجام ندهید و چند لحظه‌ای را منتظر بمانید، اما اگر دیدید که به طور خودکار مشکلتان برطرف نشد، می‌تواند با ری استارت کردن گوشی این مشکل را برطرف سازید.

در اغلب اوقات این روش جواب می‌دهد و مشکل گوشی‌ها برطرف می‌شود اما اگر موفق نشدید، می‌توانید راه کار‌های دیگری را امتحان کنید. در ادامه مطالب این مقاله سه راه دیگر را توضیح خواهیم داد.

ایمن کردن گوشی یکی دیگر از راه های رفع مشکل

گاهی پیش می‌آید در گوشی شما یکی از برنامه‌ها به درستی کار نکند و همین باعث بروز مشکلاتی در گوشی شما بشود. به عنوان مثال ممکن است هر برنامه‌ی شخص ثالثی دچار سوء عملکردی بشود و همین باعث هنگی و ریستارت در گوشی شیائومی شود. در این هنگام لازم است که گوشی خود را در حالت ایمن قرار دهید، با انجام این کار برنامه های شخص ثالث غیر فعال می‌شوند. دقت داشته باشید که اگر پس از راه اندازی مجدد، گوشی شما دیگر هیچ مشکلی نداشت و خوب کار کرد، به احتمال زیاد اگر نصب برنامه‌های شخص ثالث را غیر فعال کنید، گوشی شما با سرعت بالا و به خوبی کار خواهد کرد.

همان‌طور که دیدید تنها لازم بود، برنامه‌هایی که به تازگی بر روی گوشیتان نصب کرده اید را حذف کنید. به همین راحتی!

چگونه دستگاه را مجدد راه اندازی کنیم؟

برای آن که بتوانید گوشی خود را در حالت ایمن قرار دهید، لازم است در ابتدا گوشی را خاموش کنید. پس از آن دکمه‌ی روشن / خاموش گوشی را به مدت چند ثانیه نگه دارید. پس از چند ثانیه به احتمال زیاد کلمه Xiaomi را بر روی صفحه گوشی خواهید دید، زمانی که این آرم را مشاهده کردید، نگه داشتن دکمه‌ی روشن / خاموش را رها کنید. اکنون باید کلید کم کردن گوشی را فشار دهید، با انجام این عمل دستگاه در حالت ایمن قرار می‌گیرد و مجدد راه اندازی می شود و به احتمال زیاد شما موفق به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی شده‌اید.

چگونه برای رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی حافظه ی نهان سیستم را پاک کنیم

برای آن که حافظه‌ی پنهان در گوشی خود را پاک کنید، لازم است که مراحل زیر را طی کنید.

 • با خاموش کردن گوشی خود، گوشی را به حالت بازیابی ببرید.
 • با استفاده از کلید پاور و دکمه‌های تنظیم صدا که در منوی اصلی قرار دارد، گوشی خود را ریست کرده و از این طریق حافظه‌ی پنهان آن را پاک کنید.
 • گزینه‌های wipe و cache را انتخاب کرده و با کلیلک کردن بر روی گزینه‌ی Yes کار را تمام کنید.

اگر با انجام راه‌های بالا نیز موفق به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی نشدید، لازم است به سراغ آخرین راه یعنی ریست کردن گوشی بروید.

چگونه گوشی را ریست فکتوری کنیم؟

دقت داشته باشید که این آخرین راه برای رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی می‌باشد و اگر گوشی را ریست کنید، تمام حافظه‌ی گوشی شما به یکباره پاک خواهد شد. به این منظور لازم است که قبل از انجام این کار، یک نسخه‌ی پشتیبان را جهت حفظ داده‌ها تهیه کنید. برای ریست کردن گوشی چهار گام زیر را طی کنید:

Settings

Additional Settings

Factory Data Reset

Confirm

سخن آخر

اکنون که مقاله‌ی بالا را مطالعه کرده‌اید، در زمان مواجهه با مشکلاتی نظیر هنگ کردن و یا ریستارت شدن گوشی، می‌توانید با به کارگیری راه حل‌های بالا به رفع مشکل هنگ و ریستارت شیائومی کمک کنید یا به تعمیرکار برای تعمیرات موبایل شیائومی خود اقدام نمایید. لازم است یادآور شویم این مشکلات ممکن است در تمام گوشی‌های اندروید رخ دهد که امروز تولیدکنندگان گوشی‌های شیائومی توانسته‌اند این مشکلات را تا حد زیادی برطرف کنند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد