جهت پیگیری گوشی های تعمیراتی با شماره مقابل تماس حاصل فرمائید 02166487400

تعمیرات گوشی آب خورده

برخلاف تصور بسیاری افراد که گمان می‌کنند گوشی خیس شده یا آب‌خورده قابل تعمیر نیست، لازم است بدانید این مسئله اصلا صحت ندارد. اگر می‌خواهید راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید مطلب پیش رو در خصوص تعمیر گوشی موبایل آب‌خورده را از دست ندهید.

 

تعمیرات گوشی آب خورده

آیا گوشی آب خورده درست می شود؟

آب‌خوردن گوشی موبایل یک امر کاملا طبیعی است و در بسیاری از موارد گوشی شما درست خواهد شد. ممکن است برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد گوشی‌تان در آب افتاده باشد یا آب روی آن ریخته باشد یا اتفاقاتی از این دست.گاهی مشاهده شده کاربر جهت رفع این مشکل به اقدامات ابتدایی مانند خشک کردن با انواع لوازم خشک کننده دست زده که در کوتاه مدت مثمر ثمر است ولی در بلندمدت در عملکرد گوشی اختلال ایجاد شده است.

در چنین شرایطی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید مراجعه به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر با تعمیرکاران ماهر است. مرکز تعمیرات موبایل امداد با بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و متخصصان کارآزموده آماده‌ی خدمت رسانی به شما کاربران گرامی است تا در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه نسبت به تعمیر گوشی موبایل شما اقدام نماید.

اقدامات مقدماتی جهت تعمیر گوشی موبایل آب‌خورده

تعمیر گوشی موبایل آب‌خورده سامسونگ، هواوی یا اپل و برندهای دیگر علاوه بر اینکه میبایست توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود، نیازمند یکسری اقدامات ابتدایی است تا روند تعمیر تسهیل و تسریع شود. در ادامه مجموعه‌ای از اقدامات ضروری جهت افزایش شانس احیای گوشی موبایل آب‌خورده شرح داده می‌شود. امیدواریم به دقت مطالعه کنید تا در مواقع ضروری بتوانید آنها را بکاربگیرید.

فرآیند و هزینه تعمیر گوشی آب دیده

با ثبت درخواست تعمیرات موبایل شما کار اصلی را انجام داده‌اید. از اینجا به بعد کار را به موبایل امداد بسپارید! پس از تحویل گوشی به مرکز تعمیرات موبایل امداد کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نتیجه‌ی تعمیرات را اطلاع خواهند داد. در صورت تعمیر، موبایل شما به صورت کاملا رایگان توسط پیک موتوری درب منزل به شما تحویل داده می‌شود و می‌توانید مانند سابق از آن استفاده کنید. این سریع‌ترین و بهترین روش برای تعمیر موبایل آب‌خورده است.

اما گاهی ممکن است شما تمایلی به برون‌سپاری تعمیرات نداشته باشید و تصمیم بگیرید شخصا موبایل را تعمیر کنید. در این صورت هم موبایل امداد همراه شماست. اما لازم است نسبت به نحوه‌ی باز کردن گوشی و قطعات آن آگاهی داشته باشید. اگر این روش را ترجیح می‌دهید ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

گام اول: درآوردن باتری/خاموش کردن گوشی

هنگام آب‌خوردن گوشی موبایل‌تان در نخستین و مهمترین گام باید گوشی را خاموش کنید. درصورتی که تلاش کنید گوشی را روشن کنید و به نحوی آ‌ن‌را تست کنید اشتباه بسیار بزرگی کرده‌اید! این کار میتوانید مساوی با از دست رفتن گوشی شما باشد. ابتدا برای درآوردن باتری اقدام کنید. درصورتی که باتری غیرقابل جداشدن بودن سریعا دکمه پاور را فشرده و نگه دارید تا گوشی خاموش شود. سپس سیم کارت و حافظه‌ی SD را خارج کنید.

گام دوم: خشک کردن گوشی موبایل

گام دوم و مهم در تعمیرات موبایل آب‌خورده خشک کردن آن است. جهت انجام اینکار با یک دستمال مناسب بدنه گوشی را خشک کنید و آن‌را داخل یک کیسه‌ی برنج قرار دهید. سرعت عمل در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. پس از انجام اینکار بلافاصله باید گوشی را به یک تعمیرکار ماهر برسانید. پیشنهاد ما مرکز تعمیرات موبایل امداد است. برای سرعت بخشیدن به اینکار کافیست به صفحه‌ی ثبت آنلاین سفارش موبایل امداد بروید و سفارش تعمیر موبایل خود را با جزئیات ثبت کنید یا با شرکت تماس بگیرید.

چگونه گوشی آب خورده خود را تعمیر کنیم

گام سوم: خشک کردن اجزای سخت‌افزاریِ گوشی

این مرحله درحالی است که تصمیم گرفته باشید شخصا گوشی را تعمیر کنید. در این صورت لازم است گوشی را باز کنید. با یک ابزار خشک‌کننده/هیتِر مانند سشوار اجزای سخت‌افزاری را خشک کنید. حتی می‌توانید از گرمای آفتاب هم کمک بگیرید. در این مرحله مراقب باشید قطعات گوشی آسیب نبینند.

گام چهارم: جمع کردن گوشی و گذاشتن در کیسه‌ی برنج

حال که کارِ خشک کردن قطعات تمام شد وقت آن رسیده گوشی را ببندید یا اصطلاحا جمع کنید. به هیچ وجه…تاکید میکنیم به هیچ وجه گوشی را روشن نکنید. اگر میخواهید گوشی موبایل‌تان همچنان شانس حیات داشته باشد! پس از جمع کردن آن را در یک کیسه‌ی پر از برنج قرار دهید. دلیل توصیه به انجام اینکار خاصیت جذب رطوبتِ برنج است. در طی 24 ساعت می‌توانید هرچه نم و رطوبت در  اجزای گوشی است به خود جذب کند و اینچنین احتمال تعمیر گوشی چندین برابر است.

پس از گذشت زمان تعیین‌شده وقت آن است که گوشی را از کیسه برنج دربیاورید و آن‌را روشن کنید. احتمالا گوشی شما روشن شده و کار می‌کند. نمیخواهیم امید بی‌اساس به شما بدهیم. همانگونه که می‌دانید آب رسانای الکتریکی است. پس ریختن آب روی گوشی و به ویژه نفوذ آن به برد دستگاه می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد. بهتر است صادقانه بگوییم گوشی آب‌خورده 100 درصد مانند گذشته نخواهد شد ولی با طی کردن این مراحل می‌توانید شانس بهبود کارکرد آن‌را افزایش دهید.

تا اینجا 4 مرحله‌ی مهم و حیاتی در تعمیر گوشی موبایل آب‌خورده به تفصیل شرح داده شد. این به شما کمک می‌کند درصورت مواجه شدن با این اتفاق دست و پای خود را گم نکنید و با آرامش خاطر و امید بیشتری برای تعمیر موبایل خود اقدام کنید. اما با این اوصاف توصیه‌ی ما به شما همچنان مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر و استاندارد است. مرکز تعمیرات موبایل امداد به شما اطمینان می‌دهد با بهره‌مندی از کارشناسان و تعمیرکاران کارآزموده تمام تلاش خود را جهت سرویس و بازگردانی عملکرد اولیه‌ی گوشی موبایل شما انجام دهد. اعتماد به ما نتیجه‌ی بهتری دارد.

نبایدهای مهم درمورد گوشی موبایل آب‌خورده

همیشه برای به ثمررسیدن کاری، بایدها و نبایدهای چندی وجود دارد. تعمیر گوشی موبایل آب‌خورده نیز ازین قاعده مستثنی نیست. در ادامه به “نباید”‌هایی در مواجهه با آب‌خوردگی گوشی موبایل اشاره می‌شود.

هنگام آب‌خوردگی گوشی موبایل؛

  • نباید گوشی را روشن کنید!
  • نباید دکمه‌های فیزیکی گوشی را فشار دهید!
  • نباید گوشی را تکان دهید. بخصوص هنگام خارج کردن آن از آب!
  • نباید در درزهای گوشی فوت کنید!
  • نباید آرامش خود را از دست دهید!

اینها نکاتی هستند که اگر رعایت کنید نیمی از مسیر را طی کرده‌اید و به تعمیر گوشی موبایل خود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید. شاید متوجه نباشید اما عملکرد شما بسیار تعیین کننده است. حتی اگر قصد داشته باشید تعمیرات گوشی موبایل آب‌خورده‌ی خود را برون‌سپاری کنید باز هم مهم است پیش از درخواست تعمیرات چه کاری انجام می‌دهید.

امکانات مورد نیاز جهت رفع آب‌خوردگی گوشی

آب‌خوردگی گوشی ممکن است در قالب‌های متعددی باشد. اعم از افتادن گوشی در استخر یا حوض یا سینک ظرفشویی، افتادن گوشی در توالت یا لیوان آب، ریختن چای، شربت یا هر مایع دیگری روی گوشی و…

هرکدام از این اتفاقات یک تعمیرات اساسی و با دقت را می‌طلبد . تعمیرکاران ماهر گوشی‌های موبایل لوازم و موادی دارند که می‌توانند به سرعت رطوبت، نم و یا هر مشکل دیگری از جمله گرد و غبار و رسوب را برطرف کنند. تعمیرکاران ماهر ما هیچگاه ناامید نمی‌شوند و اینکه به مشتری بگویند گوشی‌شان تعمیر نشده برایشان بسیار مشکل است. به همین دلیل همه‌ی تلاش خود را به کار می‌گیرند. اگر گوشیِ آب‌خورده با تجهیزات موجود تعمیر نشد قطعه‌ای جدید را جایگزین قطعه‌ی اورجینال می‌کنند.

از جمله صدماتی که در نتیجه‌ی آب‌خوردگی گوشی ایجاد می‌شود عبارتند از؛ پرش آنتن گوشی یا خرابی کامل آنتن، سفید یا سیاه شدن صفحه نمایش، افت نورِ گوشی، کار کردنِ دکمه‌ی هوم(home)، کارنکردن باتری یا سوکت باتری و…