جهت پیگیری گوشی های تعمیراتی با شماره مقابل تماس حاصل فرمائید 02166487400
تعمیرات تخصصی هارد گوشی

تعمیرات هارد گوشی

هارد (EMMC) بخشی از گوشی است که اغلب دچار مشکل می‌شود و عملکرد گوشی‌های هوشمند را مختل می‌کند. تعمیرات هارد گوشی‌های هوشمند بسیار حساس و تخصصی است. از این رو شخصی که دارای دانش تخصصی و تجربه باشد می‌تواند مشکل را تشخیص داده و آن را تعمیر کند. هارد گوشی حافظه‌ی داخلیِ چندرسانه‌ایِ گوشی هوشمند است. منظور از داخلی اسن است که قابل جداسازی نیست و چند رسانه‌ای بدین معنی است که قابلیت ذخیره‌سازی انواع اطلاعات در فرمت‌های مختلف را دارد. سوختن هارد گوشی یک آسیب الکترونیکی است و شدت آسیب تعیین می‌کند هارد نیاز به تعمیر دارد یا تعویض. اگر هارد قابل تعمیر نباشد هرچه اطلاعات در گوشی ذخیره داشته‌اید از بین می‌رود.

تعمیر و تعویض هارد گوشی موبایل هواوی و سامسونگ

همانگونه که بر اهمیت آن تاکید شد، عیب یابی درست و تخصصی در تشخیص صحیح و در نتیجه رفع مشکل در تعمیرات موبایل بسیار مهم است. مرکز تعمیرات تخصصی موبایل امداد با اتکا به کارشناسان متخصص و مجرب عیب‌یابی صحیح گوشی را تضمین کرده و سپس پس از مرحله‌ی تشخیص، مشکل را با دارنده‌ی آن در میان گذاشته تا در صورت تأیید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام نماید. این کل فرآیندی است که موبایل امداد طی می‌کند. در خصوص تعمیر هارد گوشی هواوی و سامسونگ نیز همین روال وجود دارد و اقدامات لازم جهت رفع مشکل پس از تأیید صاحب دستگاه صورت می‌گیرد.

تعمیر هارد گوشی هواوی یک خدمت بسیار تخصصی در موبایل امداد است که دارای یک بخش مجزا با تجهیزات پیشرفته و امکانات گسترده جهت ارائه‌ خدمت با کیفیت عالی است. انجام تعمیرات در این بخش توسط افراد متخصص در زمینه‌ی بازیابی و ریکاوری و با استفاده از جدیدترین ابزارها در حوزه‌ی تعمیر هارد مانند pc3000 انجام می‌شود. اگر هارد گوشی شما دارای مشکل است ، می توانید در همین صفحه درخواست تعمیرات موبایل خود را ثبت نمایید تا کارشناسان موبایل امداد سریعا با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست تعمیر و تعویض هارد گوشی

خاموش شدن بی دلیل گوشی

گاهی مشاهده می‌شود گوشی بدون هیچ دلیل خاصی، بدون اینکه ضربه خورده باشد یا رطوبت به آن نفوذ کرده باشد حین کار خاموش می‌شود. اگر این مشکل برای گوشی شما پیش آمد، احتمال خرابی هارد بسیار بالاست. به صورت قطعی نمی‌توان علت را خرابی هارد دانست چرا که ممکن است گوشی مدت‌ها قبل ضربه یا آب خورده باشد اما الان مشکل را بروز دهد و دچار خاموشی بی دلیل شود.

ریست مداوم روی آرم گوشی از علائم تعمیر هارد

گاهی فعالیت گوشی پس از روشن کردن، روی آرم (لوگو) شرکت سازنده متوقف می‌شود و از آن جلوتر نمی‌رود و بطور مداوم روی آرم ری‌ست می‌کند. در این شرایط اقدام اولیه نصب رام اصلی گوشی است. مراکز تعمیرات نرم‌افزاری موبایل اینکار را انجام می‌دهند. در صورت عدم وجود مشکل نرم‌افزاری، مشکل از هارد است.

توجه: آن دسته از گوشی‌های HTC که پس از روشن شدن روی آرم می‌ماند و هفت مرتبه صدای ویبره می‌دهد دارای مشکل خرابی هارد هستند.

تعمیرات هارد موبایل

به دلیل اهمیتی که اطلاعات داخل گوشی دارند، تشخیص درست در صورت خرابی هارد اهمیت بسیاری دارند. گاهی تشخیص اشتباه باعث خرابی سایر اجزا مانند برد گوشی می‌شود. بنابراین همیشه حل مشکل هارد گوشی را به یک متخصص بسپارید. علائمی وجود دارد که شما از طریق آنها می‌توانید متوجه مشکل هارد گوشی شوید. برخی از این علائم عبارتند از:

عدم امکان استفاده از اطلاعات گوشی

در صورتی که گوشی روشن شود و سیستم عامل نیز اجرا شود اما نتوان از اطلاعات موجود در گوشی استفاده کرد یا امکان ذخیره‌سازی اطلاعات جدید فراهم نباشد بدون شک هارد گوشی خراب است.

مزیت تعمیرات تخصصی هارد گوشی (EMMC)

تشخیص صحیح مشکل هارد گوشی برای دارنده‌ی آن منافع متفاوتی دارد. بدون شک تعویض نسبت به تعمیر هزینه‌ی بیشتری در پی دارد. بنابراین اگر به محض آگاهی از مشکل،  به یک کارشناس خبره و متخصص با تجربه در زمینه‌ی نرم افزار مراجعه کنید ممکن است بتواند جلوی زیان بیشتر را بگیرد و با دقت و انصاف نسبت به تعمیر هارد گوشی اقدام کند. در غیر اینصورت تنها راه حل تعویض هارد گوشی است. شناسایی گوشی خاموش با هارد خراب هنگام اتصال به کامپیوتر از دیگر راه‌های تشخیص خرابی هارد (EMMC) گوشی است که می‌تواند شما را در تشخیص اولیه صحیح کمک کند.

تعمیرات هارد گوشی

خدمات واحد ریکاوری هارد گوشی

هنگام خراب شدن گوشی‌ها  معمولا یکی از مهمترین نگرانی‌های صاحبان آنها از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در گوشی است. بازیابی اطلاعات در موبایل امداد توسط واحد ریکاوری که دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از برترین متخصصان بازیابی اطلاعات است انجام می‌شود. برخی از مهمترین خدمات واحد ریکاوری عبارتند از:

 • بازیابی عکس‌ها در مرکز ریکاوری هارد گوشی سامسونگ
 • بازیابی فیلم‌ها
 • بازیابی موزیک‌ها
 • بازیابی اسناد
 • خدمات بازیابی عکس‌ها و فیلم های گرفته شده با گوشی
 • خدمات بازیابی فایل های منتقل شده از کامپیوتر به گوشی مانند موزیک و متن و…
 • خدمات بازیابی اطلاعات از حافظه SD داخل گوشی در مرکز ریکاوری هارد گوشی سامسونگ
 • خدمات اسکن و انتخاب فایل مورد نظر کاربر جهت بازیابی
 • ریکاوری حافظه داخلی گوشی
 • ریکاوری و بازیابی اطلاعات رم گوشی
 • ریکاوری عکس های حذف شده
 • بازیابی اطلاعات هارد گوشی
 • امکان بازگرداندن انواع فایل های حذف شده، آسیب دیده و از دست رفته
 • بازیابی اطلاعات گوشی و تبلت اندروید
 • بازیابی فایل پیامک‌های متنی
 • بازیابی لیست مخاطبین

هارد گوشی (EMMC) چیست؟

گوشی‌های هوشمند هم سیستمی مشابه کامپیوترها دارند. بدین معنی که برای فعالیت به سه بخش مهم یعنی پردازنده، حافظه‌ی فلش جهت ذخیره سازی اطلاعات و رم نیاز دارند.

بخش دوم یعنی حافظه‌ی فلش همان هارد گوشی است که سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی روی آن نصب می‌شود. حافظه‌ی فلش گوشی‌های موبایل مانند حافظه‌ی فلش مموری از نوع SSD می‌باشد. پردازنده یا CPU وظیفه‌ی پردازش اطلاعات را بعهده دارد و رم گوشی هم مانند رم کامپیوتر بعنوان حافظه‌ی کوتاه عمل می‌کند و در صورت داشتن فضای بیشتر منجر به بالارفتن سرعت اجرای برنامه‌های گوشی می‌شود.

با توجه به نقش هارد گوشی بعنوان حافظه‌ی بلند مدت در نصب سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی،  هرگونه مشکل و خرابی هارد منجر به اختلال شدید در عملکرد گوشی می‌شودو از جمله مهمترین اختلالات خاموش شدن گوشی موبایل یا بالانیامدن سیستم عامل آن است.

علاوه بر خرابی، سوختن هارد گوشی هم منجر به خاموش شدن گوشی موبایل می‌شود. بدین ترتیب پس از بررسی و مشخص شدن ایراد نسبت به تعویض هارد اقدام شده و مجددا گوشی راه‌اندازی می‌شود.

خرابی حافظه‌ی فلش یا هارد گوشی دلایل متعددی دارد ولی یکی از دلایل مهم آن این است که برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند که امروزه دسترسی گسترده‌ای به فضای وب دارند می‌خواهند با تکیه بر آموزش‌های مجازی سیستم عامل گوشی خود را تعویض کرده و اصطلاحا آن را فلش کنند. خب این آموزش‌ها در پاره‌ای موارد راهنمای خوبی هستند ولی نباید در خصوص کار مهمی مثل نصب سیستم عامل جدید به آنها اکتفا کرد بخصوص افرادی که نه تنها هیچ تخصصی در تعمیرات گوشی ندارند بلکه با نرم‌افزارها هم آشنایی نداشته و اینگونه  هنگام فلش کردن اگر ارتباط رایانه و گوشی قطع شود هارد می‌سوزد و یک زیان جبران ناپذیر و هزینه‌ی سنگین را باید متحمل شوند.

حال که این مطلب را مطالعه کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز چنین زیانی هرگاه گوشی‌تان نیاز به تعویض سیستم عامل داشت به متخصصان حرفه‌ای مراجعه کنید تا مشکل دوچندان ایجاد نشده و مجبور به تحمل هزینه‌های سنگین نشوید.

سوالات متداول تعمیرات هارد موبایل

– مراحل تعمیر هارد موبایل در موبایل امداد به چه صورت انجام می گیرد؟
ابتدا فرم درخواست مربوطه در تعمیرات هارد موبایل را پر کرده، سپس کارشناسان موبایل امداد با شما تماس گرفته و پیک رایگان موبایل امداد را برای تحویل گوشی به محل شما ارسال می کنند و بعد از تعمیر گوشی پیک موبایل امداد گوشی شما را همراه با کارت گارانتی تحویل خواهد داد.

– تعمیرات هارد موبایل من چه مدت زمان می برد؟
به طور معمول بازه‌ زمانی انجام تعمیرات در مرکز تعمیرات موبایل 24 – 48 ساعت است. اما زمان واقعی بستگی به نوع تعمیرات مورد نیاز گوشی شما بستگی دارد. بعضی از اقسام تعمیرات ممکن ظرف کمتر از یکساعت انجام شوند.

– چه گارانتی هایی برای تعمیرات موبایل در این مرکز داده می شود؟
در مرکز موبایل امداد بعد از تعمیر گوشی دو کارت گارانتی به منظور ضمانت تعمیرات و ضمانت اصالت قطعات به شما داده می شود.

تعمیر هارد سوخته گوشی

هرگاه از سوختن دستگاهی صحبت به میان می‌آید عوام و افراد غیر متخصص اغلب گمان می‌کنند دیگر آن دستگاه کاربری نداشته و باید آن را به کلی کنار بگذارند! در صورتی که اینگونه نیست. سوختن هارد گوشی نیز به این معنی نیست که باید کلا گوشی خود را کنار بگذارید و گوشی جدیدی بخرید. بطور کلی ممکن است هارد در اثر استفاده نادرست از دستگاه یا وارد شدن ضربه‌های سنگین دچار اختلال شود ولی این پایان کار موبایل شما نیست. متخصصان مجرب می‌توانند با انجام اقداماتی فنی  بر روی دستگاه آن را تعمیر کرده و عملکرد آن را به حالت اولیه برگردانند. هرچند در برخی موارد نمی‌توان هارد گوشی را تعمیر کرد و باید هارد آسیب دیده یا سوخته را با یک هارد جدید تعویض کرد اما حتی در صورت تعویض هم مجددا گوشی قابل کاربرد است.

مهمترین نکته تشخیص صحیح طی فرآیند عیب یابی است که نیاز به دقت و توجه بسیار دارد و باید توسط افراد باتجربه انجام شود. این کار تخصصی در مرکز موبایل امداد صورت می‌گیرد و لازم است بدانید توسط افراد متخصص در بخش‌های جداگانه و تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز انجام می‌شود. تخصص و تجربه چیزی است که در حوزه‌ی تعمیرات موبایل و مشخصا تعمیرات هارد گوشی حرف اول را می‌زند و تیم موبایل امداد با افتخار طی سالها فعالیت اثبات کرده در این حوزه پیشگام است.

علاوه بر خرابی، سوختن هارد گوشی هم منجر به خاموش شدن گوشی موبایل می‌شود. بدین ترتیب پس از بررسی و مشخص شدن ایراد نسبت به تعویض هارد اقدام شده و مجددا گوشی راه‌اندازی می‌شود.
خرابی حافظه‌ی فلش یا هارد گوشی دلایل متعددی دارد ولی یکی از دلایل مهم آن این است که برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند که امروزه دسترسی گسترده‌ای به فضای وب دارند می‌خواهند با تکیه بر آموزش‌های مجازی سیستم عامل گوشی خود را تعویض کرده و اصطلاحا آن را فلش کنند.

خب این آموزش‌ها در پاره‌ای موارد راهنمای خوبی هستند ولی نباید در خصوص کار مهمی مثل نصب سیستم عامل جدید به آنها اکتفا کرد بخصوص افرادی که نه تنها هیچ تخصصی در تعمیرات گوشی ندارند بلکه با نرم‌افزارها هم آشنایی نداشته و اینگونه هنگام فلش کردن اگر ارتباط رایانه و گوشی قطع شود هارد می‌سوزد و یک زیان جبران ناپذیر و هزینه‌ی سنگین را باید متحمل شوند.
حال که این مطلب را مطالعه کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز چنین زیانی هرگاه گوشی‌تان نیاز به تعویض سیستم عامل داشت به متخصصان حرفه‌ای مراجعه کنید تا مشکل دوچندان ایجاد نشده و مجبور به تحمل هزینه‌های سنگین نشوید.

تعمیر هارد سوخته گوشی

هرگاه از سوختن دستگاهی صحبت به میان می‌آید عوام و افراد غیر متخصص اغلب گمان می‌کنند دیگر آن دستگاه کاربری نداشته و باید آن را به کلی کنار بگذارند! در صورتی که اینگونه نیست. سوختن هارد گوشی نیز به این معنی نیست که باید کلا گوشی خود را کنار بگذارید و گوشی جدیدی بخرید. بطور کلی ممکن است هارد در اثر استفاده نادرست از دستگاه یا وارد شدن ضربه‌های سنگین دچار اختلال شود ولی این پایان کار موبایل شما نیست. متخصصان مجرب می‌توانند با انجام اقداماتی فنی بر روی دستگاه آن را تعمیر کرده و عملکرد آن را به حالت اولیه برگردانند. هرچند در برخی موارد نمی‌توان هارد گوشی را تعمیر کرد و باید هارد آسیب دیده یا سوخته را با یک هارد جدید تعویض کرد اما حتی در صورت تعویض هم مجددا گوشی قابل کاربرد است.

مهمترین نکته تشخیص صحیح طی فرآیند عیب یابی است که نیاز به دقت و توجه بسیار دارد و باید توسط افراد باتجربه انجام شود. این کار تخصصی در مرکز موبایل امداد صورت می‌گیرد و لازم است بدانید توسط افراد متخصص در بخش‌های جداگانه و تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز انجام می‌شود. تخصص و تجربه چیزی است که در حوزه‌ی تعمیرات موبایل و مشخصا تعمیرات هارد گوشی حرف اول را می‌زند و تیم موبایل امداد با افتخار طی سالها فعالیت اثبات کرده در این حوزه پیشگام است.

دلایل خرابی و سوختن هارد گوشی

 • پیش‌تر به صورت ضمنی به برخی از دلایل خراب شدن و سوختن هارد گوشی اشاره شد. در ادامه به برخی دیگر از دلایل مهم خرابی و سوختن هارد گوشی اشاره شده است.
 • ری‌ست کردن گوشی هنگامی که در حال شارژ شدن است منجر به خرابی یا سوختن هارد گوشی می‌شود. بنابراین هنگام شارژ شدن هرگز گوشی را خاموش را ری‌ست نکنید.
 • هنگامی که باتری گوشی کمتر از 20% شارژ دارد هرگز ری‌ست فکتوری یا ری‌ست معمولی انجام ندهید. زیرا هنگام انجام این اقدامات عمل خواندن و نوشتن به ولتاژ بیشتری نیاز دارد و اینکار باعث می‌شود ولتاژ کافی به هارد گوشی نرسد و عملکردش با مشکل مواجه شود. برای هرگونه ری‌ست توجه کنید باتری باید بیش از 70 یا 80% شارژ داشته باشد.• متداول‌ترین دلیل سوختن هارد در گوشی‌های اچ تی سی، بازی‌های گرافیکی تشخیص داده شده است. بنابراین صاحبان آنها توجه کنند کمتر این نوع بازی‌ها را با گوشی انجام دهند.
 • ضربه خوردن و نفوذ آب از دیگر دلایل شایع سوختن هارد گوشی است. گاهی پیش می‌آید گوشی ضربه‌ی شدید می‌خورد یا آب در آن نفوذ می‌کند اما نه همان موقع بلکه پس از گذشت مدتی، بی دلیل خاموش شده یا ری‌ست می‌شود. در این حالت شک نکنید هارد گوشی سوخته و باید تعویض شود. متاسفانه اثرات ناشی از ضربه خوردگی و آب خوردگی گوشیِ موبایل تا مدتی مشخص نمی‌شود و بعدا مشخص خواهد شد.
 • حتما از شارژر اورجینال خود گوشی استفاده کنید. استفاده از شارژرهای فیک و غیراستاندارد منجر به سوختن آی سی هارد و آی سی تغذیه گوشی می‌شود.
  علائم خرابی هارد گوشی
  علائم زیر می‌توانند نشانه‌ای مبنی بر خرابی هارد گوشی شما باشند. در صورت مواجهه با آنها ابتدا نسبت به تعویض سیستم عامل گوشی خود اقدام کنید. اگر مشکل بر طرف نشد به خرابی هارد مشکوک شوید و جهت رفع مشکل به یک مرکز تعمیرات تخصصی هارد گوشی مراجعه کنید. این علائم عبارتند از:
 • عدم پاک شدن اطلاعات و تنظیمات دستگاه پس از ریسِت فکتوری
 • ری‌استارت شدن یا هنگ کردن دستگاه
 • عدم رایت فایل فلش
 • خاموشی کامل گوشی پس از نصب رام یا فلش یا ریسِت فکتوری
 • مشاهده پیغام Encrypt Unsuccessful هنگام بالا آمدن گوشی
 • مشاهده پیغام Internal Storage Damaged هنگام بالا آمدن گوشی
 • ویبره های پشت سر هم هنگام بالا آمدن گوشی
 • ورود به صفحه ریست فکتوری هنگام بروزرسانی محلی
 • عدم داشتن سریال یا IMEI در بعضی موارد
 • تغییر آیکون برنامه های گوشی
 • خاموشی کامل گوشی و روشن شدن چراغ اعلانات گوشی هنگام اتصال کابل به آن

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد