تعویض گلس گوشی

تعویض گلس گوشی

تعویض گلس آیفون و سامسونگ در موبایل امداد

موبایل امداد آماده‌ی ارائه‌ی خدمات تعویض گلس انواع گوشی ها با قیمت مناسب و کیفیت عالی است. در موبایل امداد با استفاده از ابزارهای پیشرفته و به روز، انواع تعمیرات موبایل و تعویض گلس ال سی دی گوشی های سامسونگ، هواوی، آیفون و شیائومی با بهترین کیفیت انجام می‌پذیرد. در صورتی که مراجعه‌ی حضوری برای شما دشوار است می‌توانید سفارش خود را از طریق تماس تلفنی یا به صورت آنلاین در وب سایت موبایل امداد به ثبت برسانید. کارشناسان ما در اسرع وقت جهت هماهنگی با شما تماس گرفته و گوشی تعمیر شده‌ی شما را با پیک رایگان برای شما ارسال می‌کنند.
جهت ثبت سفارش تعویض گلس گوشی‌ موبایل خود در همین صفحه‌ می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمائید. همچنین می‌توانید با شماره‌ی 66487400-021 تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی نیز به ثبت برسانید.

فرم درخواست تعویض گلس گوشی

گلس گوشی چیست؟

گلس ال سی دی دارای دو تعریف متفاوت است. یک تعریف عمومی و یک تعریف تخصصی! در تعریف عمومی، گلس ال سی دی لایه‌ای پلاستیکی است که توسط دارنده‌ی گوشی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به صفحه نمایش خریداری می‌شود و بر روی نمایشگر گوشی نصب می‌گردد. درحالیکه در تعریف تخصصی گلس ال سی دی گوشی آیفون یا سامسونگ یک شیشه‌ی محافظت کننده و ضد خط و خش است که توسط شرکت سازنده‌ی گوشی روی صفحه نمایش پرس می‌شود و از این طریق مانع آسیب رسیدن به تاچ و ال سی دی گوشی می‌شود.

درصورتی که متوجه ترک برداشتن یا جدا شدن گلس گوشی شدید می‌بایست در اسرع وقت آن را تعویض کنید. زیرا دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت. از طریق فرم زیر می توانید درخواست تعویض گلس گوشی خود را بصورت آنلاین انجام دهید.

گلس محافظ صفحه نمایش وظیفه‌ی جلوگیری از آسیب رسیدن به نمایشگر گوشی را دارد. در صورتی که این محافظِ گوشی یا تبلت ترک بردارد یا جدا شود دیگر نمی‌تواند به وظیفه‌ی خود به درستی عمل کند. از این رو برای بازگرداندن کارایی اولیه آن لازم است به سرعت تعویض شود. در مطلب پیش رو قصد داریم به آموزش نحوه‌ی تعویض گلس محافظ صفحه نمایش بپردازیم.

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی

صفحه‌ی نمایش گوشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است. گوریلا گلس که حکم گلس پوششی را دارد، صفحه‌ی لمسی یا دیجیتایزر و صفحه‌ی ال سی دی. بنابراین حتی اگر هیچ محافظ صفحه نمایشی نصب نکرده باشید یک گلس پوششی محافظ صفحه نمایش گوشی شماست. این سه لایه هرکدام درجه آسیب متفاوتی را تعریف می‌کنند. بنابراین زمانیکه صفحه نمایشگر گوشی دچار ترک و شکستگی می‌شود باید ببینیم آیا فقط صفحه‌ی خارجی آسیب دیده یا صفحه‌ی لمسی و ال سی دی هم دچار آسیب شده.

در صورتی که پس از شکستگی تنها ترک‌هایی به صورت تار عنکبوت در صفحه نمایش ایجاد شده باشد و لکه یا پراکندگی رنگ مشاهده نشود، زیاد جای نگرانی نیست چرا که مشکلی برای تاچ گوشی یا ال سی دی به وجود نیامده و تنها گلس خارجی گوشی آسیب دیده که با هزینه‌ی اندکی قابل تعمیر است. این یک تفکر اشتباه است که هر نوع شکستگی به معنای شکستگی تاچ و ال سی دی است. به علائم توجه کنید تا به میزان آسیب به وجود آمده پی ببرید.

برخی از کاربران برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از بروز آسیب جدی علاوه بر گوریلا گلس از گلس محافظ دیگری هم استفاده می‌کنند. در این صورت با افتادن گوشی احتمال افتادن لکه روی صفحه نمایش و شکستگی ‌های اساسی کاهش پیدا می‌کند چرا که اینچنین تنها گلس محافظ آسیب دیده و به تبع آن هزینه تعمیرات آن نیز کاهش خواهد یافت. در تصویر زیر به صورت واضح نشان داده شده است.

فرق تاچ ال سی دی و گلس گوشی

هزینه تعویض گلس موبایل

همانگونه که اشاره شد آسیب به صفحه نمایش گوشی دارای درجات متفاوتی است. از این رو در صورتی که تاچ و ال سی دی گوشی آسیب ببینید باید متحمل هزینه‌های بیشتری شوید. به عبارت دیگر هزینه تعویض محافظ گوشی از گوریلا گلس کمتر است و به همین ترتیب تعویض گلس خود گوشی از تمام قطعات صفحه نمایش از جمله صفحه لمسی و ال سی دی هم کمتر است. تعویض تاچ و ال سی دی در بازه‌ی قیمتی متفاوتی قرار دارد و برای گوشی‌های مختلف متفاوت است اما بطور متوسط از مبلغ 300 هزار تومان شروع شده و برای گوشی‌های برند به رقم‌های میلیونی نیز می‌رسد.

نحوه تعویض گلس گوشی با دستگاه و بدون دستگاه

در صورتی که شیشه محافظ صفحه موبایل یا همان گلس آسیب ببیند و دچار شکستگی یا ترک شود یا توسط دستگاه می توان آن را تعویض کرد و یا خودتان می‌توانید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در مرحله‌ی اول می‌بایست محافظ آسیب دیده را جدا کنید. راه‌های مختلفی برای جداکردن گلس محافظ از صفحه نمایش وجود دارد.

پیش از اقدام برای تعویض شیشه صفحه نمایش گوشی محافظ صفحه نمایش لازم است ابتدا یک سشوار با درجه پایین را به مدت 15 ثانیه جلوی محافظ صفحه نمایش بگیرید تا اندکی گرم شود و از شدت چسبندگی آن کاسته شود. توجه کنید که بیش از زمان مذکور نباید سشوار را نگه دارید.

در ادامه به چند روش جهت تعویض گلس گوشی به شیوه‌ای مناسب اشاره می‌شود.

نحوه تعویض گلس گوشی

روش اول تعویض گلس گوشی: استفاده از ناخن

راه اول جهت تعویض گلس گوشی این است که بجای استفاده از ابزار آلات حرفه‌ای، با استفاده از ناخن گلس را از روی صفحه نمایش جدا کنید. برای اینکار بهتر است از گوشه‌های محافظ گوشی اینکار را انجام دهید چرا که بهترین محل برای جداسازی گلش، گوشه‌های آن است. وقتی یک از گوشه‌ها بلند شد آرام آرام آن را بکشید و جلو بروید. این کار باعث می‌شود پیش از جدا شدن کامل گلس صفحه نمایش نشکند و آسیب بیشتری نبیند در غیر اینصورت خرده شیشه‌ها می‌ریزند و برایتان دردسر ایجاد می‌کنند.

روش دوم تعویض گلس گوشی: استفاده از خلال دندان

روش دیگر جهت تعویض گلس گوشی استفاده از خلال دندان است. در این روش لازم است خلال دندان را از یکی از گوشه‌ها به آرامی وارد کنید طوری که آسیبی به نمایشگر وارد نشود و تنها منجر به  بلند شدن گوشه‌ی محافظ شود.

بعد از بالا آمدن یکی از گوشه‌ها از انگشتان خود برای کشیدن مابقی گلس کمک بگیرید. اینجا هم حرکت آرام و بلند کردن متقارن گلس بسیار حائز اهمیت است.

همچنین می‌توانید از یک کارت اعتباری استفاده کنید و آن را بین گلس و صفحه نمایش قرار دهید و به آرامی به سمت جلو حرکت دهید تا گلس به آرامی از صفحه نمایش جدا شود.

نحوه‌ی تعویض گلس ال سی دی با استفاده از دستگاه در تعمیرگاه موبایل

با وجود راهکارهایی جهت تعویض گلس در منزل، انجام برخی تعمیرات و تعویض قطعات به دلیل حساسیت بالا می‌بایست در تعمیرگاه انجام شود. برای مثال تعویض گلس ال سی دی از این موارد است. جهت تعویض گلس ال سی دی قدم اول اطمینان از سلامت کامل صفحه نمایش است. پس از حصول اطمینان، نسبت به جداسازی ال سی دی از فریم (قابی که ال سی دی روی آن قرار دارد) اقدام می‌کنیم. این عملیات بر روی دستگاه مخصوصی بنام سپراتور انجام می‌شود. دمای سطح آن با توجه به نوع ال سی دی بین 75 تا 100 درجه سانتی گراد متغیر است.

در گام دوم لازم است گلس شکسته از روی ال سی دی جدا شود. شیوه این جدا سازی باز هم به نوع نمایشگر گوشی بستگی دارد. بدین معنی که در گوشی‌هایی که دارای نمایشگر مسطح هستند عمل جداسازی می‌بایست با دستگاه سپراتور و سیم فولادی نازکی انجام شود درحالیکه گلس گوشی‌هایی که دارای نمایشگر منحنی (edge) هستند با دستگاه فریز در دمایی حدود منفی 190 درجه سانتی گراد جدا می‌شود.

گام سوم در تعویض گلس ال سی دی،  از بین بردن آثار چسب بین گلس قدیمی و ال سی دی و نصب چسب OCA بر روی گلس جدید است. چسب OCA مانند چسب دوطرفه است اما دارای کیفیت و شفافیت بیشتری است که بین گلس جدید و ال سی دی قرار می‌گیرد. در این مرحله برای تمیز کردن ال سی دی از مایعاتی استفاده می‌شود که بعنوان حلال چسب ال سی دی  شناخته می‌شود.

گام چهارم نصب گلس جدید بر روی ال سی دی است. این کار با استفاده از دستگاه لمینیتور انجام می‌شود که به منظور پرس کردن گلس بر روی ال سی دی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجزای تشکیل دهنده‌ی دستگاه لمینیتور عبارتند از؛ یک اتاقک کوچک، المنت، صفحه مسطح فلزی، پمپ وکیوم و پمپ باد. فرآیند کار بدین بدین صورت است که ابتدا قبل از انجام پرس با استفاده از پمپ وکیوم هوای اتاقک خالی شده و به درجه خلاء می‌رسد. سپس با استفاده از صفحه‌ی فلزی مسطح و گرمی که دارای دمای حدود 50 درجه سانتی گراد است و توسط فشار باد که براساس نوع ال سی دی تنظیم می‌شود عمل پرس انجام می‌پذیرد.